Nyheder - Regler

Her er alle opskrifterne fra 2015

Danmarks Bedste ... handler om at udvikle den danske bager- og konditorbranche. Derfor bliver alle opskrifter, der har været i finalen, gjort tilgængelig for hele branchen så snart konkurrencen er overstået.

Herunder finder du finaleopskrifterne fra 2015:

Fuldkornshvedebrød: 

GULD: Henrik Nielsen – Nielsens Bageri, Padborg (Quattro integrale). SØLV: Orla Petersen – Nielsens Bageri, Padborg (Fuldkornsbondebrød), BRONZE: Nici Jürgensen – Nielsens Bageri, Padborg (Fuldkornschia). 

Birthe Kjærgaard – Michael H Konditoriet, Gentofte (Fuldkornsbrød med speltkerner), Michael Hjort – Michael H Konditoriet, Gentofte (Fuldkornsdurumbrød), Mikkel Græsbøll – Sejers Konditori, Sorø (Victory granate),  Kristian Stjernholm – Kornbageren, Odense (Stjernebrød), Morten Schultz – Pompei, Ribe (Cebollino), Mie Madsen – Parmo, Store Heddinge (Boomerangbrød), Helle Hansen – Hedos Bageri, Tranekjær (Kerneguf).

Finaledeltagerne i kategorien, fuldkornshvedebrød.

Finaledeltagerne i kategorien, fuldkornshvedebrød.

Madbrød/ready to eat:

GULD: Michael Larsen – Strandvej Bageri, Hundige (Græsk Salatbrød). SØLV: Savio Lobo – Konditori Antoinette, København (Pesto Maldoni). BRONZE: Sebastian Emde Ralsted Jensen – Sejers Konditori, Sorø (Banana).

Michael Hjorth – Michael H Konditoriet, Gentofte (Grov croissant med ost/skinke og pesto), Ryan Jørgensen – Eriks Bageri, København (Bacon rugguf), Jannick Rømer – Eriks Bageri, København (Kerne Diskos), Rudi Alfastsen – Kirstens Konditori, Brønshøj (Magras-boller), Per Frandsen – Kirstens Konditori, Brønshøj (Venedig-boller), Orla Petersen – Nielsens Bageri, Padborg (Tomatstykker med fuldkorn), Birthe Kjærgaard – Michael H Konditoriet, Gentofte (Grov croissant med ost/skinke og Pesto).

Finaledeltagerne ved Danmarks Bedste - madbrød.

Rugbrød:

GULD: Birthe Kjærgaard – Michael H Konditoriet, Gentofte (Byens signatur rugbrød). SØLV: Rune Bonnichsen – Pompei, Ribe (Hymer), BRONZE: Ryan Jørgensen – Eriks Bageri, København (Fuldkorn uden kerner)

Lars Trier Nielsen – Byens Kagemand, Frederiks (Hampbrød), Kim Jensen – Michael H Konditoriet, Gentofte (Nødderug), Helle Hansen – Hedos Bageri, Tranekjær (Ylva), Danni Nielsen – Brødkunsten, København (Kernemax), Mette Pahus Jørgensen – Byens Brødhus, Sønderborg (kartoffelrugbrød), Jannick Rømer – Eriks Bageri, København (Maltet rugbrød), Erik Ellitsgaard - Eriks Bageri, København (Hørrug).

Deltagerne i finalekategorien rugbrød

Specialbrød:

GULD: Helle Hansen – Hedos Bageri, Tranekjær (Emmeli), SØLV: Jannick Rømer – Eriks Bageri, København (Dragørbrød), BRONZE: Simon Clemens – Brød & Co, Vejle (Dalahvede med svedjerug).

Patrick Bosse – Patrick Bosse, Charlottenlund (Skagens Brød), Michael Rasmussen – Eriks Bageri, København (Tårnbybrød), Mette Kjær – Kagehuset, Hovedgaard (Cirkel Line), Mikkel Græsbøll – Sejers Konditori, Sorø (Sydens overraskelse), Michael Larsen – Strandvejens Bageri, Hundige (Grydemost), Alex Gustavson – Byens Brødhus, Sønderborg (Durum Brød), Erik Ellitsgaard - Eriks Bageri, København (Valnøddebrød).

Finaledeltagerne i kategorien, specialbrød.

Finaledeltagerne i kategorien, specialbrød.

Bagt tærte:

GULD: Thomas Bastholm – Conditori La Glace, København (Kalle), SØLV: Ronnie Milan – Eriks Bageri, København (Gaarn), BRONZE: Mette Sophie Olsen – Conditori La Glace, København (Lemon-Coffee-Pie).

Heidi Nickie Nyholm Laugesen – City Bakery, Frederiksværk (Passions og blåbær surprice), Allan Andersen – Konditori Antoinette, København (Hokaido), Peter Folmann Finne – Tossebageren, Ballerup (Thorn in my pie), Caroline Andersen – City Bakery, Frederiksværk (Æblemost), Kasper Kvistgaard Jensen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Tropical pie), Gabriel Ahlgreen – Vanilla Chocolatier & Konditori, Vejle (Ballerina), Katrine Palm – City Bakery, Frederiksværk (Amerikansk Snicker Tærte).

Deltagerne i finalen til Danmarks Bedste 2013 - kategorien bagt tærte.

Kransekagestykke:

GULD: Mette Sophie Olsen – Conditori La Glace, København (Malibu). SØLV: Gabriel Ahlgreen – Vanilla Chocolatier & Konditori, Vejle (Blackie). BRONZE: Klaus Knudsen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Pink Heart).

Kasper Kvistgaard Jensen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Mojito), Lars Christensen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Dark Apple), Claus Toft Hansen – Seest Bageri, Sorø (Banoffee crunch), Martin Larsen – Sejers Bageri, Sorø (Eventstykke), Peter Folmann Finne – Tossebageren, Ballerup (Outlaw thorn), Thomas Bastholm – Conditori La Glace, København (Moli), Franciska Vejlgaard – Højvangs Bageri, Esbjerg (Tuscany dream).

Finaledeltagerne i kategorien kransekagestykke.

Tørkage:

GULD: Mette Sophie Olsen – Conditori La Glace, København (Birkestamme). SØLV: Savio Lobo – Konditori Antoinette, København (Choko-nødde-fudge). BRONZE: Thomas Bastholm – Conditori La Glace, København (Otto).

Freja Krarup Johansen – Brødkunsten, København (Nødde Caramel vol. 2), Jeanette Sørensen – Vanilla Chocolatier & Konditori, Vejle (Marmor brownie), Emil Vang – Conditori La Glace, København (Æble-macronsnitter), Angelina Høst Larsen – P A Andersen & Sønner, Vejle (Peanuts trøffel), Caroline Andersen – City Bakery, Frederiksværk (Go nuts), Line Færgemann Wiborg – Wendorff, Svendborg (Sol over sydfyn), Louise Dam – Wendorff, Svendborg (Caramel Explosion).

Finaledeltagerne i kategorien, Tørkage.