Her er Danmarks Bedste ...

Vinderne af konkurrencen Danmarks Bedste Brød og Kage er fundet. Ud af 371 produkter nåede 70 finalen og af dem blev de syv til vindere.

En fantastisk flot konkurrence er slut og vinderne kan tage hjem fra Rådhuspladsen i København og fejre, at de har lavet Danmarks Bedste Brød og Kage.
Her kan du se alle placeringerne i samtlige syv kategorier i rækkefølgen 1 til 10 - produktnavnet står i parentes. Du kan finde alle opskrifter ved at følge dette link.

Her følger placeringerne:
Specialbrød:
VINDER: Helle Hansen – Hedos Bageri, Tranekjær (Emmeli)
Jannick Rømer – Eriks Bageri, København (Dragørbrød)
Simon Clemens – Brød & Co, Vejle (Dalahvede med svedjerug)
 
Patrick Bosse – Patrick Bosse, Charlottenlund (Skagens Brød)
Michael Rasmussen – Eriks Bageri, København (Tårnbybrød)
Mette Kjær – Kagehuset, Hovedgaard (Cirkel Line)
Mikkel Græsbøll – Sejers Konditori, Sorø (Sydens overraskelse)
Michael Larsen – Strandvejens Bageri, Hundige (Grydemost)
Alex Gustavson – Byens Brødhus, Sønderborg (Durum Brød)
Erik Ellitsgaard - Eriks Bageri, København (Valnøddebrød)
 
Fuldkornshvedebrød
VINDER: Henrik Nielsen – Nielsens Bageri, Padborg (Quattro integrale)
Orla Petersen – Nielsens Bageri, Padborg (Fuldkornsbondebrød)
Nici Jürgensen – Nielsens Bageri, Padborg (Fuldkornschia)
 
Birthe Kjærgaard – Michael H Konditoriet, Gentofte (Fuldkornsbrød med speltkerner)
Michael Hjort – Michael H Konditoriet, Gentofte (Fuldkornsdurumbrød)
Mikkel Græsbøll – Sejers Konditori, Sorø (Victory granate)
Kristian Stjernholm – Kornbageren, Odense (Stjernebrød)
Morten Schultz – Pompei, Ribe (Cebollino)
Mie Madsen – Parmo, Store Heddinge (Boomerangbrød)
Helle Hansen – Hedos Bageri, Tranekjær (Kerneguf)
 
Rugbrød
VINDER: Birthe Kjærgaard – Michael H Konditoriet, Gentofte (Byens signatur rugbrød)
Rune Bonnichsen – Pompei, Ribe (Hymer)
Ryan Jørgensen – Eriks Bageri, København (Fuldkorn uden kerner)
 
Lars Trier Nielsen – Byens Kagemand, Frederiks (Hampbrød)
Kim Jensen – Michael H Konditoriet, Gentofte (Nødderug)
Helle Hansen – Hedos Bageri, Tranekjær (Ylva)
Danni Nielsen – Brødkunsten, København (Kernemax)
Mette Pahus Jørgensen – Byens Brødhus, Sønderborg (kartoffelrugbrød)
Jannick Rømer – Eriks Bageri, København (Maltet rugbrød)
Erik Ellitsgaard - Eriks Bageri, København (Hørrug)
 
Madbrød/Ready to eat
VINDER: Michael Larsen – Strandvej Bageri, Hundige (Græsk Salatbrød)
Savio Lobo – Konditori Antoinette, København (Pesto Maldoni)
Sebastian Emde Ralsted Jensen – Sejers Konditori, Sorø (Banana)
 
Michael Hjorth – Michael H Konditoriet, Gentofte (Grov croissant med ost/skinke og pesto)
Ryan Jørgensen – Eriks Bageri, København (Bacon rugguf)
Jannick Rømer – Eriks Bageri, København (Kerne Diskos)
Rudi Alfastsen – Kirstens Konditori, Brønshøj (Magras-boller)
Per Frandsen – Kirstens Konditori, Brønshøj (Venedig-boller)
Orla Petersen – Nielsens Bageri, Padborg (Tomatstykker med fuldkorn)
Birthe Kjærgaard – Michael H Konditoriet, Gentofte (Grov croissant med ost/skinke og Pesto)
 
Bagt tærte
VINDER: Thomas Bastholm – Conditori La Glace, København (Kalle)
Ronnie Milan – Eriks Bageri, København (Gaarn)
Mette Sophie Olsen – Conditori La Glace, København (Lemon-Coffee-Pie)
 
Heidi Nickie Nyholm Laugesen – City Bakery, Frederiksværk (Passions og blåbær surprice)
Allan Andersen – Konditori Antoinette, København (Hakaido)
Peter Folmann Finne – Tossebageren, Ballerup (Thorn in my pie)
Caroline Andersen – City Bakery, Frederiksværk (Æblemost)
Kasper Kvistgaard Jensen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Tropical pie)
Gabriel Ahlgreen – Vanilla Chocolatier & Konditori, Vejle (Ballerina)
Katrine Palm – City Bakery, Frederiksværk (Amerikansk Snicker Tærte)
 
Kransekage
VINDER: Mette Sophie Olsen – Conditori La Glace, København (Maliby)
Gabriel Ahlgreen – Vanilla Chocolatier & Konditori, Vejle (Blackie)
Klaus Knudsen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Pink Heart)
 
Kasper Kvistgaard Jensen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Mojito)
Lars Christensen – Højvangs Bageri, Esbjerg (Dark Apple)
Claus Toft Hansen – Seest Bageri, Kolding (Banoffee crunch)
Martin Larsen – Sejers Bageri, Sorø (Eventstykke)
Peter Folmann Finne – Tossebageren, Ballerup (Outlaw thorn)
Thomas Bastholm – Conditori La Glace, København (Moli)
Franciska Vejlgaard – Højvangs Bageri, Esbjerg (Tuscany dream)
 
Tørkage
VINDER: Mette Sophie Olsen – Conditori La Glace, København (Birkestamme)
Savio Lobo – Konditori Antoinette, København (Choko-nødde-fudge)
Thomas Bastholm – Conditori La Glace, København (Otto)
 
Freja Krarup Johansen – Brødkunsten, København (Nødde Caramel vol. 2)
Jeanette Sørensen – Vanilla Chocolatier & Konditori, Vejle (Marmor brownie)
Emil Vang – Conditori La Glace, København (Æble-macronsnitter)
Angelina Høst Larsen – P A Andersen & Sønner, Vejle (Peanuts trøffel)
Caroline Andersen – City Bakery, Frederiksværk (Go nuts)
Line Færgemann Wiborg – Wendorff, Svendborg (Sol over sydfyn)
Louise Dam – Wendorff, Svendborg (Caramel Explosion)